Bíborosi látogatás könyvtárunkban

kvtadmin : 2012. 01. 21.

Biborosi latogatas

 

 

Szászfalvi László államtitkár és Maczkó Gyula esperes meghívására Csurgón köszönthettük Dr. Erdő Péter bíborost, Magyarország prímását január 16-án. Történelmi jelentőségű esemény volt mindez Csurgó életében, hiszen először járt városunkban a magyarországi katolikus egyház feje. „Örömmel jöttem, hiszen Csurgót magát nem ismertem, viszont sok barátom, kiváló tanítványom, azóta utódom is van, aki innen származik vagy itt tanult, éppen abban a gimnáziumban, amit most megnézhettem. Azt hiszem, hogy a magyar kultúrának is meg annak a légkörnek is, ami az életünket meghatározza, egy fontos alkotórésze Csurgó és a gimnázium annak egy fontos pontja. Örömmel jöttem az ökumenikus találkozás miatt is.” Megérkezése után a Jézus Szíve plébánián fogadta őt Maczkó esperes úr és a plébánia képviselőtestülete. A rövid találkozó után hamarosan a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium bejáratánál köszönthettük őt. A látogatásra elkísérte Szászfalvi László államtitkár, Monostori László bíborosi titkár, a városunk vezetése, az egyházi és városi képviselőtestület néhány tagja. Az iskola ajtajában Kovács József igazgató röviden bemutatta intézményünket, hangsúlyozva az ökumenizmus hetében, hogy az alapító Festetics György katolikus nemesként alapított iskolát a reformátusok számára. A könyvtárban Viola Ernő vette át a szót, aki a könyvtáraink történeti összefoglalóját adta, kiemelve a sok ajándékozót, akiknek köszönhetően az újraindulástól harmincezer kötet könyv gyűlhetett össze.  Nagykönyvtárunk ritkaságait teljes hozzáértéssel szemlélte a bíboros úr, „otthonosan” beszélgetett a kiadások, nyomdák világáról is. Violáné Bakonyi Ibolya kalauzolta a régiségek és a helytörténeti dokumentumok között. A látogatás végén Kovács igazgató úr egy Kálmáncsai Graduál-hasonmással ajándékozta meg a bíboros urat, ő pedig az aranykönyvünkbe írt be egy szívhez szóló bejegyzést: „Hálásan köszönöm a kedves fogadtatást, és a szakszerű, értő és szíves kalauzolást! Isten áldja meg e patinás és a szó legnemesebb értelmében értékőrző gimnázium és könyvtár munkáját, minden növendékét, oktatóját és dolgozóját!”